Elo Dünyası ELO’dan Kısa Kısa 7.09.2016 1332 Görüntülenme 0 Yanıt

ELO’dan Kısa Kısa – Bağlantı Elemanları

Bir ürünün monte edilebilmesi amacı ile kullanılan parçalar şase demiri veya bağlantı braketi olarak adlandırılır. Plastik, metal gibi farklı malzemelerden üretilen braketler, bağlantı ihtiyacı olan tüm ürünlerde (röleler, flaşörler, vb.) ürüne sabit veya harici olarak kullanılabilir.

Şase demiri olarak adlandırılan metal bağlantı elemanları, plastik şaselere göre daha dayanıklı ve uzun ömürlüdür. Ancak, ürün maliyeti üzerindeki etkisi nedeniyle, genellikle özel ihtiyaca yönelik ürünlerde (ör. Yüksek akım çeken far röleleri) tercih edilmektedirler. Bunun yanında, göreceli olarak daha düşük maliyetli olarak kabul edebileceğimiz çok amaçlı / üniversal rölelerde genellikle sabit plastik şase veya harici metal braket kullanılmaktadır.

ELO ürünlerinde farklı ihtiyaçlara cevap vermek amacı ile geliştirilmiş farklı çözümler bulunmaktadır. ELO far rölesi gibi yüksek akım çeken rölelerde metal şase demiri kullanılırken, mini röle ve flaşörlerimiz, ihtiyaç halinde kullanılmak üzere tasarlanmış, bağlantı sırasında hareket kabiliyeti tanıyan harici metal şase demiri ile birlikte sunulmaktadır. Traktör ve TIR'larda kullanılmak üzere üretilen ELO flaşörlerde ise sabit plastik braket bulunmaktadır.

Cevap Yaz