eyyup paçal Röleler 25.03.2017 1836 Görüntülenme 3 Yanıt

ELO KARŞILAMA + AYDINLATMA + UĞURLAMA RÖLESİ (FOLLOW ME HOME) hk.


merhabalar,

öncelikle aracıma fallow me home rolenizle bu sistemi kurmak istiyorum ancak aklıma takılan soruları size sorup emin olmak istiyorum. L terminalinden cıkan + 12 v 30 numaralı terminalin +12v mudur ? yoksa 56 numaralı terminalden gelen +12 v mudur? bu soruyu sormamdaki amaç kapı merkezi kilidim - tetikleme oldugu için alarım sistemime baglıycağım alarım sistemim ise anlık +12 v vermektedir.yardımlarınızı beklemekteyim.

Tesekkürler...

Cevaplar

ELO27.03.2017

Merhabalar Eyyup Bey,

Uğurlama, karşılama ve aydınlatma rölesi, Aküden 12V besleme gerilimine ihtiyaç duyar. 30 nolu terminaline (+) 31 nolu terminaline (-) uygulanır. 15 nolu terminal ise kontağı çevirdikten sonra aktif hale gelir. Yanan LED veya far ampulleri süre dolmadan söner. 56 numaralı terminal, alarm sisteminden gelen anlık 12V sayesinde röle bobinine enerji verir. Bu sayede L çıkışında 12V görülür. Dolayısıyla 30 nolu terminalden giren voltaj L terminalden 12V olarak çıkar.

ELO

eyyup paçal27.03.2017

ilginiz için teşekkür ederim,

kapı merkezi kilidi - tetikleme olan bir cok kullanıcı için bu sorunun ve cevabın aydınlatıcı olacagına inanıyorum. röleyi - tetikleme ile tetikleyemeyiz sanırım yada eksi tetiklemeyi artıya çevirmemiz gerekmektedir.

 

teşekkür ederim iyi çalışamalar dilerim...

ELO28.03.2017

Merhabalar Eyyup Bey,

Eğer Merkezi kapı kilit sisteminden tetik almaka istiyorsanız aşağıdaki şemaya göre yapabilirisniz. Ayrıca bağlantıyı yapabilmek için 2 adet 1N4007 ihtiyacınız olacak. Diyotların çizgili olan uçları birleştirilecek ve rölenin 56 numaralı ayağına bağlanacak. Diyotların çizgisiz uçları merkezi sistemden kapı kilit motoruna giden 2 uca ayrı ayrı bağlanacak. Bu merkezi sistemi bulmak için de sürücü kapısının menteşe kısmından geçen kabloyu takip ederek konsolun sol alt köşesinde görebilirsiniz.

ELO

Cevap Yaz