Elo Dünyası Flaşörler 7.09.2016 2220 Görüntülenme 0 Yanıt

ELO Konfor Flaşörü

Günümüz teknolojisi ile üretilen araçlarda birçok farklı özellik bulunmaktadır. Bu özelliklerden bir tanesi de konfor flaşörü veya diğer adı ile otoban flaşörüdür.

İsminden de anlaşılacağı üzere, bu flaşör özellikle otobanlar gibi, yolun ve dolayısıyla şeritlerin düz seyrettiği yerler için özel olarak tasarlanmıştır. Otobanlarda şerit değiştirmek için sinyal veren sürücü, şeridini değiştirdikten sonra sinyal kolunu manuel olarak kapatmak zorunda kalır. Zira, bu tür düz yollarda, şerit değişimi bittiğinde direksiyonun geri hareketi sinyal kolunun otomatik kapanması için yeterli değildir. Ancak, sürücüler sıklıkla sinyal kolunu kapatmayı unutabilmektedirler. Bu soruna çözüm üretmek amacı ile üreten ELO Konfor Flaşörü sürücüye konfor ve emniyet kazandırmaktadır.

ELO Konfor Flaşörü ile sinyal koluna sadece dokunarak sinyaller otomatik olarak 4 defa çalışır. 4 kez çakmanın ardından sinyal otomatik olarak kapanır. Böylelikle sürücü sinyal kolunu kapatma zahmetinden kurtulur ve sinyallerin açık kalma olasılığı ortadan kalkmış olur.

Cevap Yaz