Alp Yavuzer Röleler 11.10.2016 1369 Görüntülenme 1 Yanıt

Follow me Home Rölesi Montajı

Merhaba,

Follow me home Ugurlama karsılama rölesini taktım. Aracın kumandasıyla kapılar kilitlenince 30 saniye sonra sönüyor burası iyi. Kumanda dan kilitleri açınca yanıyor taki kontak ahahtarını takım motor calışınca sönüyor buda iyi. Sorun kumanda dan kilitler açılınca ve kontağı açmadığım süre farlar açık kalıyor, 30 saniye sonra sönmüyor bu böylemi bunun sönmesini istiyorum. Ne yapmam lazım?

Cevaplar

ELO11.10.2016

Alp Bey,

Bağlantılarda eksik veya fazlalık yapmış olmalısınız. Bizim ürün sürekli çıkış vermez, maksimum 30 sn çıkış verir. Dolayısıyla sizin sis farlarınız sürekli yanmasını sağlayan bizim röle değil, başka bir hat sebep oluyordur. Benim siz tavsiyem: Küçük bir 12V güç kaynağı veya akü, 1 adet 12V ampul ve 5-6 adet kablo alın ve bir deneme sistemi kurun. Bu ürünün nasıl çalıştığına dair bilgi edinir ve araca takılınca neden çalışmadığını bulmanıza yardımcı olur. Önce lambanın artı ve eksisini bağlayın. Daha sonra akünün eksisini ve artısını bağlayın. Geriye kaldı 2 adet bilgi girişleri: Merkezi kilitten gelen ve kontak anahtarından gelen hatlar. İlgili girişe bir kablo parçası bağlayarak ve akünün artısına dokunarak sırasıyla şu denemeleri yapın. Kontak kapalı, yani 15 numara bağlı değil iken 56 numarayı akünün artı ucuna değdirin ve çekin. Çıkışa bağlı olan lamba yanmalı ve 30s sonra kendiliğinden sönmeli. 56 numaraya her tetiklemede ürün L çıkışını 30sn için aktif yapar. Bu madde kontak kapalı ve uzaktan kumandadan kapıları açma veya kapama simülasyonu. Madde 1’deki gibi 56 numaraya tetik verin ve 30 saniyelik süreci başlatın. 30 saniye dolmadan 15’i akünün artısına bağlarsanız, L çıkışı hemen kapanmalı (30 saniyenin dolmasını beklemeden hemen kapanmalı). Bu madde de uzaktan kumandadan 56 tetiklendikten sonra lambaların yanması ve 30sn dolmadan sürücünün arabaya oturup aracı çalıştırması simülasyonu. Kontak açılır açılmaz lamba sönmeli.

Dışarıda ürünü bu şekilde çalıştırın ve inceleyin. Araca takınca aynı etkiyi almalısınız. Eğer fark varsa, bir şeyleri gözden kaçırdınız veya gereksiz bir bypass var demek. Umarım yardımcı olmuşumdur. Eğer hala sıkıntılar devam ediyorsa lütfen bir oto elektrikçiye müracaat ediniz.

ELO

Cevap Yaz