Mert Röleler 7.09.2016 1298 Görüntülenme 1 Yanıt

Gecikmeli İç Aydınlatma Rölesi

Gecikmeli iç aydınlatma rölesi diye bir ürün çıkardığınızı okudum. Bu ürün nedir, nasıl çalışır.

Cevaplar

Elo Dünyası7.09.2016

ELO’nun en yeni ürünlerinden bir tanesi olan ELO Gecikmeli İç Aydınlatma Rölesi konfor ve güvenliğiniz için tasarlandı.  Yeni nesil araçların pek çoğunda standart olarak bulunan bu özellik, artık  tüm araçlara kazandırılabiliyor.

Özellikle karanlık ortamlarda araca binildiğinde ve kapı kapatıldığında, tavan lambası/iç aydınlatma ışıklarının hemen sönmesi halinde kontak anahtarı yuvasını bulmak sürücü açısından zorluk teşkil ediyor. Ayrıca, ışık kaynağının aniden kesilmesi veya karanlık ortamdan hemen tam aydınlığa geçişte gözün adapte olması 2-3 saniye gibi bir zaman alıyor. Buna karşılık, aydınlatma yumuşak kapandığında veya açıldığında gözün adaptasyon süresi oldukça kısalıyor.  ELO Gecikmeli İç Aydınlatma Rölesi’nin çalışma prensibini aşağıda bulacaksınız.

Rölenizle ilgili daha detaylı bilgiyi http://elo.com.tr/gecikmeli-ic-aydinlatma-rolesi/ adresinden edinebilirsiniz. Ürünümüzü satın almak için http://elo.com.tr/bayilerimiz-listesi/ adresinden bayilerimizi ziyaret edebilir veya http://eticaret.elo.com.tr/ linkinden online alışveriş yapabilirsiniz.

Çalışma prensibi:
Kapı açık ise tavan lambası sürekli yanar.
Kapı kapandıktan sonra kontak açılmamış ise 20 saniye sonra ışıkları yavaşça kapatır.
Kapı kapandığında kontak anahtarı hemen açılırsa 20 saniyelik süreyi beklemeden ışıkları yavaşça kapatır.
Kontak anahtarı açıktan kapalı konuma getirildiğinde aydınlatmayı yavaşça açar, 20 saniye sonra yavaşça kapatır.
Montajı ve bağlantısı son derece pratik olan ürün, istenildiğinde 5 fişli röle soketi kullanılarak veya ürün ile beraber gelen şase demiri yardımı ile aracın herhangi bir noktasına monte edilebilir. Bağlantılar aşağıdaki açıklamalara ve şemaya göre yapılmalıdır.

30 – Sigorta üzerinden sabit + 12V bağlanmalı
15 – Kontak anahtarından gelen +12V bağlanmalı
31 – Şaseye bağlanmalı
31L – Aracın mevcut tesisatında, sürücü kapısındaki butondan tavan lambası anahtarına giden kablo kesilerek lamba tarafındaki uç bu fişe bağlanmalı
31S – Sürücü kapısından gelen kablo bu fişe bağlanmalı

Cevap Yaz