Emre Gürgen Röleler 13.02.2017 2957 Görüntülenme 5 Yanıt

Karşılama uğurlama rölesi

Merhaba,

Karşılama uğurlama rölesi almayı planlamaktayım. Aracımda merkezi kilit aç kapa modülü mevcut bu modülden sinyallere giden bir hat var, aç kapa için basıldıgında sinyalleri kısa süreliğine çalıştırmaktadır. Karşılama uğurlama rölesinin 56 numaralı terminaline tetikleme için modülden çıkan ve sinyale giden bu hattı kullanabilir miyim ?

İlginiz için şimiden çok teşekkür eder

 

 

 

 

Cevaplar

ELO15.02.2017

Merhabalar Emre Bey,

Karşılama, aydınlatma, uğurlama rölesinin bağlantısını aşağıda görebilirsiniz. Bağlantıyı yapabilmek için 2 adet 1N4007 ihtiyacınız olacak. Diyotların çizgili olan uçları birleştirilecek ve rölenin 56 numaralı ayağına bağlanacak. Diyotların çizgisiz uçları merkezi sistemden kapı kilit motoruna giden 2 uca ayrı ayrı bağlanacak. Bu merkezi sistemi bulmanın kolay yolu ise sürücü kapısının menteşe kısmından geçen kabloyu takip etmek. Konsolun sol alt köşesinde görebilirsiniz.

 

Emre Gürgen16.02.2017

Öncelikle ilginiz için çok teşekkür ederim.
Ürün siparişi vermeden önce emin olmak için sormak istedim. Dediğiniz şekilde diyot ile geri akımı önledim. Yaptığım ölçümlerde voltaj en fazla 9-10 arasında oldu. 12 voltu göremedim. Tetiklemek için 9-10 volt yeterli olur mu sizce?

 

ELO16.02.2017

Emre Bey,

Karşılama aydınlatma rölesi için bu tetik voltajı yeterlidir.

ELO

Savaş Böl10.05.2017

bu  roleyi bende alacağım ancak buraya attığınız bağlantı şeması kafamda soru işaretleri oluşturdu , onları size sormak istiyorum;
rölenin L çıkışına led veya farlarımızı bağlıyoruz, L bağlantı noktasına farlardan yada sislerden paralel bağlantı alsak sorun olurmu? burada L çıkışı ledin artısına gelmiş, far ın bi kablo ucunu kesmememiz lazım kanımca? 

ELO12.05.2017

Savaş Bey Merhaba,

Kablo kesmenize gerek kalmadan, led veya farlarınıza pararlel bir bağlantı yaparak rölenin çıkışına bağlayabilirsiniz. İyi günler dileriz.

ELO

Cevap Yaz