Elo Dünyası Röleler 7.09.2016 1314 Görüntülenme 1 Yanıt

Yeni Ürün – Led Çakarı Rölesi

Seyir halindeki bir aracın ani yavaşlaması veya durması halinde sıkça kazalar yaşanmaktadır. Arkadan gelen aracın sürücüsü, önündeki aracın yavaşladığını / durma eylemine geçtiğini ne kadar erken algılarsa, kaza riski o oranda azalmış olur. ELO LED Çakarı Rölesi, yanan stop lambalarını daha fark edilebilir kılmak amacı ile üretilmektedir.

Bu ürün, aracın 3. stop lambasını sürecek şekilde monte edildiğinde; her frene basıldığında önce 3. stop lambası hızlıca birkaç defa yanıp söner. Daha sonra seçilen opsiyona göre devamlı yanmaya veya yavaş yanıp sönmenin ardından sürekli yanmaya geçer.

Hızlı ve ardından gelen yavaş yanıp sönmenin sayısını / süresini kullanıcı kendi beğenisine göre 3 farklı seçenekten birine göre ayarlayabilir. Bunun için ürünün şeffaf kapağı çıkarıldığında ortaya çıkan köprü kullanılmalıdır.

Mevcut siyah köprünün çıkarılması (kullanılmaması) halinde ledler, 10 defa hızlı yanıp söner ve devamında sürekli yanar. Köprünün 1 ve 2 numaralı pinlere takılması halinde ledler sürekli yanmaya geçmeden önce hızlı, sonra yavaş şekilde yanıp söner. Bu seçenekte hızlı yanma sayısı 4, yavaş yanma sayısı 6’dır. Belirtildiği üzere, ledler 6 yavaş çakmanın ardından sürekli yanmaya geçer. Köprünün 2 ve 3 numaralı pinlere takılması durumunda ise 6 kez hızlı yanıp sönme, 10 kez yavaş yanıp sönme gerçekleşecek ve devamında sürekli yanma gerçekleşecektir.

5 terminale sahip bu rölenin sadece 3 terminali kullanılmaktadır. Montajı ve bağlantıları son derece kolaydır.

Bağlantılar:

30 numaralı terminal sigorta üzerinden stop lambaların pozitif ( + ) ucuna

31 numaralı terminal akü negatif ( – ) kutbuna veya en yakın şaseye

87 numaralı terminal çıkış olup, 3. Stop LED lambanın (+) pozitif ucuna

15 numaralı terminal boş

85 numaralı terminal boş

ELO LED Çakarı Rölesi, sürekli enerji altında kalmaya uygundur, neme, vibrasyona ve olumsuz tüm dış etkenlere karşı korumalı olarak tasarlanmıştır.

Standart otomotiv rölesi terminal yapısına ve ölçülerine sahip olduğundan, kolay montaj için 207.301.006 kodlu ELO Röle Soketi ile kullanılması tavsiye edilir.

Cevaplar

Suzan Turhan4.10.2016

Cevap Yaz